حزب همبستگی مردم سعادتمند افغانستان

حزب سیاسی همبستگی مردم سعادتمند افغانستان،به دین مقدس اسلام ایمان و به پیروان ادیان دیگر احترام داشته ویک حزب سیاسی فراقومی بوده که بخاطر همبستگی تمامی ملیت های افغانستان بصورت داوطلبانه وبدون اکراه بمثابه یک کانون سیاسی مظهراراده اعضای آن بوده که اعضای آن بخاطر ایجاد یک جامعه عادلانه، مردمی ودیموکراتیک فارغ ازهر گونه برتری های زبانی، قومی وتعصب زدایی و بخاطر حفظ ارزشهای مدنی و پیشرفته افغانستان مبارزه میکنند.
نام حزب سیاسی (دافغانستان دخلکو دنيکمرغه یو والي ګوند) یا (حزب سیاسی همبستگی مردم سعادتمند افغانستان) که مختصر آن(حزب همبستگی مردم افغانستان ) میباشد. 

حزب همبستگی مردم سعادتمند افغانستان سازمان مستقل ملی،سیاسی و وحدت داوطلبانه افغانهاست که اساس اتحاد آن را دیدگاه های مشترک اهداف مرامی و اصول سازمانی اِی که در مرامنامه واساس نامه آن انعکاس یافته است تشکیل میدهند. حزب سیاسی همبستگی مردم سعادتمند افغانستان محصولی از روند مردم سالاری و آزادیخواهی مردم آزاده افغانستان است.

خبر-06.06.2024

حکومت طالبان: حقوق همه کارمندان دولتی زن ۵ هزار افغانی باشد

یک مقام حکومت طالبان صحت نامه‌ای را که در آن هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان، دستور داده است تا معاش همه کارمندان زن در حکومت طالبان ۵ هزار افغانی باشد، به بی بی سی تایید کرده است.

این نامه چند روزی است که در شبکه‌های اجتماعی افغانستان دست به دست می‌شود. بر اساس این فرمان، معاش تمامی کارمندان دولتی در افغانستان به پنج هزار افغانی (حدود ۷۰ دلار آمریکایی) کاهش یافته و به همه آنان به همین میزان معاش پرداخت می‌شود.

Image

خبر-06.06.2024

صدراعظم آلمان: مجرمان جدی حتی اگر از افغانستان یا سوریه باشند باید اخراج شوند

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، امروز گفته است که «مجرمان جدی» حتی اگر از افغانستان یا سوریه آمده باشند، باید از این کشور اخراج شوند. آقای شولتس این اظهارات را پس از آن ابراز کرده است که قتل یک افسر پلیس از سوی یک پناهنده افغان در شهر مانهایم واکنش‌های گسترده را در این کشور بدنبال داشته است.

آقای شولتس همچنین گفته است که بزرگداشت از «اقدامات تروریستی» بر خلاف تمام ارزش‌های آلمان است و در آینده ممکن است پناهندگان دخیل با مجازات اخراج مواجه شوند.

 
Image