حزب همبستگی مردم سعادتمند افغانستان

حزب سیاسی همبستگی مردم سعادتمند افغانستان،به دین مقدس اسلام ایمان و به پیروان ادیان دیگر احترام داشته ویک حزب سیاسی فراقومی بوده که بخاطر همبستگی تمامی ملیت های افغانستان بصورت داوطلبانه وبدون اکراه بمثابه یک کانون سیاسی مظهراراده اعضای آن بوده که اعضای آن بخاطر ایجاد یک جامعه عادلانه، مردمی ودیموکراتیک فارغ ازهر گونه برتری های زبانی، قومی وتعصب زدایی و بخاطر حفظ ارزشهای مدنی و پیشرفته افغانستان مبارزه میکنند.
نام حزب سیاسی (دافغانستان دخلکو دنيکمرغه یو والي ګوند) یا (حزب سیاسی همبستگی مردم سعادتمند افغانستان) که مختصر آن(حزب همبستگی مردم افغانستان ) میباشد. 

حزب همبستگی مردم سعادتمند افغانستان سازمان مستقل ملی،سیاسی و وحدت داوطلبانه افغانهاست که اساس اتحاد آن را دیدگاه های مشترک اهداف مرامی و اصول سازمانی اِی که در مرامنامه واساس نامه آن انعکاس یافته است تشکیل میدهند. حزب سیاسی همبستگی مردم سعادتمند افغانستان محصولی از روند مردم سالاری و آزادیخواهی مردم آزاده افغانستان است.

22.07.2024

رتبه اول کنکور افغانستان پس از اعلام نتایج: مکاتب و دانشگاه‌ها را به روی خواهران ما باز کنید

اداره امتحانات حکومت طالبان نتایج کنکور سراسری دانشگاه‌های افغانستان را اعلام کرد. این دومین کنکور دانشگاه‌ها بود که بدون شرکت زنان برگزار شد.

عبدالباقی حقانی، رئیس اداره ملی امتحانات امروز (۳۱ سرطان/اسد) در مراسمی گفت در آزمون کنکور امسال ۹۷ هزار و ۱۸۴ داوطلب شرکت کردند که حدود ۴۵ هزار نفر به دانشگاه‌های دولتی راه یافتند.

نفر اول کنکور امسال، اتل‌خان رحیم‌زوی از کابل اعلام شد که با کسب نمره ۳۵۹ در رشته پزشکی دانشگاه علوم طبی کابل راه یافته است.

او به تلویزیون آریانا کابل گفت: «یک خواهش از دولت دارم که مکاتب و دانشگاه‌ها را به روی خواهران ما نیز باز کنند تا آنها هم آموزش ببینند.»

پس از روی کارآمدن حکومت طالبان داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها رو به کاهش بوده است و بنا به گزارش‌ها، بیش از نیمی از استادان نیز از کشور خارج شده‌اند.

20.07.2024

آتش‌سوزی گسترده در قندهار؛ صدها مغازه از بین رفت

اتش‌سوزی در یک بازار قطعات یدکی خودرو در ولایت قندهار در جنوب افغانستان خسارات گسترده‌ای به بار آورده است.

براساس گزارش منابع محلی، کاسبان این بازار می‌گویند بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ مغازه به طور کامل از بین رفته‌اند، اما مقام‌های محلی حکومت طالبان می‌گویند ممکن است تا ۲۰۰۰ مغازه از بین رفته باشند.

پیشتر براساس گزارش «ای‌پی‌ای»، آژانس عکس خبری اروپا، عبدالله بشیر، ولسوال اسپین‌بولدک، گفته بود که در این آتش‌سوزی «دست‌کم ۲۵۰۰ مغازه طعمه حریق شده و میلیون‌‌ها دلار» به مغازه‌داران آسیب رسیده است.